0
clear
  • Хексадецимален ќор-сокак, Машки-Женски, од Нерѓосувачки Челик (18-8), Обична Заврши, 10-32 инчен Завртка Големина, 5/16 инчен OD, 1-3/8 Тело Должина, (Пакување од 100)
  • -20%
  • -20%
Хексадецимален ќор-сокак, Машки-Женски, од Нерѓосувачки Челик (18-8), Обична Заврши, 10-32 инчен Завртка Големина, 5/16 инчен OD, 1-3/8 Тело Должина, (Пакување од 100)

Хексадецимален ќор-сокак, Машки-Женски, од Нерѓосувачки Челик (18-8), Обична Заврши, 10-32 инчен Завртка Големина,

DEN 7943.76

Износ
Това е достапна

Спореди : РАФ : 4589-1032-СС-0 и LYN-TRON : SS6995-1.375-00. Отворање со делумна внатрешната нишка на едниот крај на надворешно навој пост на спротивниот крај.Тоа се користи за да се одржи две компоненти во дадено растојание едни од други.Standoffs обично се избрани преку изолација кога повеќе големини се потребни.Хексадецимален standoffs може да биде инсталиран со nutsetter или други wrenching уред.Машки standoffs се користи кога една од компонентите е внатрешно навој.Алуминиум е popuar за неговата лесна / сила компромис.Тоа е не-магнетни врши и во тешки температури, и има изолациони својства.Најлон е добар изолатор и има површина мазност која ќе не кавгата на изолација на жици кои се тријат од тоа.Неговите теми се ќе издржи вртежен момент без одземање.Дувачкиот се користи во изработка на високо квалитетни standoffs.Тоа е проводници, отпорен на корозија и не е магнетен.Тоа е costlier и потешки од алуминиум и обично е обложено со цинк или никел.Нерѓосувачки има предности на месинг, но има супериорен отпорност на корозија и хемиски гасови.Челик се користи за неговата поголема сила, но таа е потежок од алуминиум и не се спротивстави на корозија како алуминиум или месинг.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

¼ Круг МашкиЖенски.Standoffs.Алуминиум Легура #2011 (или equivalen).Круг Standoffs (Машки / Женски), 1 / 4" OD Круг Standoffs (Машк

Standoffs се навој одделувачите што се користат за да се подигне една компонента над друг.Често се користат �

Standoffs се навој сврзувачки елементи кои посебна, простор, или да се поврзете компоненти во еден систем да

Се користи како idler или лого вратило, исто така, може да се користи за да се поправи делови заедно и да игр

Standoffs се навој одделувачите што се користат за да се подигне една компонента над друг.Често се користат �

Дијаметар (Номинална) : М2.5 Thread Теренот : 0.45 Должина (Номинална) : 14mm Across Станови : 4.5 mm Product Класа : Изолација

Ние, исто така, функција на целосна линија на САДнаправени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 �

Спореди : 4542440СКОПЈЕ.Отворање со делумна внатрешната нишка на едниот крај на надворешно навој пост на сп

Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски

Спореди : РАФ : 2108440СС0 и AMATOM : 8218СС0440 На хексагонална, механички уред кој има делумна или целосна внатрешн

Дијаметар (Номинална) : #8 Thread Теренот : 32 Length (Номинална) : 15 / 16"Низ Станови : 1 / 4"Производ Класа : Изолација �

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

На Luomorgo standoffs се дизајнирани да се приспособат на слики, стакло и знаци во затворени простории или на отв

Тема Големина : 4mm / 0.16"(D); Име на Производ : Само Непобитниот ќорсокак.Материјал : Јаглероден Челик, Цинк П�

Волумен Цена Крши Достапни #1032 X 2".Алуминиум.Aspen сврзувачки елементи акции над 300,000 различни сврзувачки е

[Size] Вкупната Големина : 19mmx80mm / 0.75"x3.15"(D*L); Конец Големина : 10mmx18mm / 0.39"x0.71"(D*L); Дното Дупка Кол : 5mm / 0.2"; За Макс

Дијаметар (Номинална) : #6 Thread Теренот : 32 Length (Номинална) : 15 / 16"Производ Класа : Изолација и Standoffs Order : Standoffs

Standoffs се навој одделувачите што се користат за да се подигне една компонента над друг.Често се користат �

Спореди : 2106632СКОПЈЕ.На хексагонална, механички уред кој има делумна или целосна внатрешната нишка.Се ко

Спореди : РАФ : 4577632СС0 и LYNTRON : SS69930.62500 Отворање со делумна внатрешната нишка на едниот крај на надворешно

Please wait...