0
clear
  • Ферчајлд Phlx N-КАНАЛ МОЌ MOSFET (Пакување од 177) (FQB46N15TM)
  • -20%
  • -20%
Ферчајлд Phlx N-КАНАЛ МОЌ MOSFET (Пакување од 177) (FQB46N15TM)

Ферчајлд Phlx N-КАНАЛ МОЌ MOSFET (Пакување од 177) (FQB46N15TM)

DEN 16172.16

Износ
Това е достапна

Спецификација за производ : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Transistors - FETs, MOSFETs - Single Mfr : - Ферчајлд Semiconductor Series : - Употреба : - Bulk Part Статус : - Active Ro HS Статус : Не се applicable Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - Добавувачот Undefined ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.29.0095.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Набавувач : NTE Електроника Дел No : NTE2989 Ro HS : Да HTS : 85412900951 COO : ЈП ECCN : EAR99 : 1 Канал на Владата : Подобрување на К

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

5 КОМПЈУТЕРИ IRF3205 NКанал НА220 Ro HS Усогласеност.Брзо Префрлување 175 C Температурата на работа.VDSS = 55 V ID = 110 A RD

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Цел Единица : Лента Транзистори Поларитетот : N Канал; Потрошувачка Извор на Напон Vds : 400 V; Континуирано с�

Channel Type : PКанал.Voltage Drainto Source : 100 V Мозоциsource On ResistanceMax : 1 Ω.Qg Gate Charge : 0.6 координатор.Rated Power Dissipation(P) : 625 m W.PКан�

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Channel Type : NКанал; Voltage Drainto Source : 50 V; Мозоциsource On ResistanceMax : 2.2 Ω;.Rated Power Dissipation(P) : 150 m W;.RUM002 N05 Серија 50 V 2.2 Ohm Површ

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Објектот Состојба : Brand New 12 Месеци Гаранција За Квалитет.Вистински објект како што е прикажано во фотогр

Пакет Димензии : 6.25 L x 0.1 H x 3.7 W (инчи).Пакет Тежина : 0.02 фунти.Земја на Потекло : Јапонија.Дел Број : NTE455 На NTE4

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

PКанал 20 V 3.8 A (Та) 800m W (Та) Површина Планината SOT23 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : 1 (Неог

Динамичен d V / dt Оценка.Повторувачки Лавина Оценет.Изолирани Централна Монтажа Дупка.Брзо Префрлување.Л

Mfr : Sanyo.Серија : .Пакет : Големо.Дел Статус : Застарен.FET Тип : 2 NКанал (Двоен).Mosfet Низа 2 NКанал (Двојна) 30 V 15

11 Вредности MOSFET transistors Асортиман Комплет.Nканал( IRFZ44 N IRF510 N IRF520 N IRF530 N IRF540 N IRF640 N IRF740 IRF840 IRF3205 IRF2805).Pканал(IRF95

Please wait...