0
clear
  • NTE Електроника NTE528 5-Чекор Силикон Tripler со Внатрешен Фокус Divider Мрежа, Високо Напонски Мултипликатор, 12kV Текст, 30 kv Континуирано производство, 21 Излез Доведе Должина
  • -20%
  • -20%
NTE Електроника NTE528 5-Чекор Силикон Tripler со Внатрешен Фокус Divider Мрежа, Високо Напонски Мултипликатор, 12kV Текст, 30 kv Континуирано производство, 21 Излез Доведе Должина

NTE Електроника NTE528 5-Чекор Силикон Tripler со Внатрешен Фокус Divider Мрежа, Високо Напонски Мултипликатор,

DEN 2138.40

Износ
Това е достапна

12k V текст, peak-to-peak (без оптоварување). 30 kv максимална континуирано производство (во 2m A, без оптоварување). 21 инчи излез доведе должина.Земја на потекло : Република Кореја (Јужна Кореја).NTE Електроника NTE528 5-Чекор Силикон Tripler со Внатрешен Фокус Divider Мрежа, Високо Напонски Мултипликатор, 12k V Текст, 30 kv Континуирано производство, 21" Излез Доведе Должина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Напон Zener (Околија) (Vz) : 51 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 1 W Отпорност (Max) (Zzt) : 95 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Ниска истекување и пад на напон, нисконапонски загуба, висока ефикасност.Постојат вкупно 200 парчиња на д

Напон Zener (Околија) (Vz) : 3.9 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 8 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 22 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 0.1 µA.BZT52 C20 Серија 500 m W 22 V 1

Напон Zener (Околија) (Vz) : 6 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 350 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 7 Ohms.Тековната Обратна Истеку�

Average Output CurrentMax : 2 A Rep Pk Reverse VoltageMax : 30 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 50 A Forward Voltage : 500 m V.Reverse Current Max : 0.4 мр.SS23 Серија 2 30 V Обр

Zener Напон 2.4 V до 200 V.Ниска Цена.Ниска Zener Отпорност.Одлична Стегање.Лесно се Чистат со Фреон, Алкохол, Chloroth

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 30 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 0.1 µA.MMSZ5256 B7 Серијата 500 m W

Напон Zener (Околија) (Vz) : 10 V Толеранција : ±2%.Моќ Max : 1.25 W Отпорност (Max) (Zzt) : 4 Ohms.Тековната Обратна Истеку�

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 5.1 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 5 µA.DDZ5 V1 B Серија 500 m W 5.1 V 1

Напон Zener (Околија) (Vz) : 8.7 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 500 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 8 Ohms.Тековната Обратна Истек�

Напон Zener (Околија) (Vz) : 18 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 15 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Напон Zener (Околија) (Vz) : 240 V Толеранција : ±2%.Моќ Max : 1.25 W Отпорност (Max) (Zzt) : 850 Ohms.Тековната Обратна Истек

Напон Zener (Околија) (Vz) : 68 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 80 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Mfr : Vishay Општи Phlx Диоди Поделба.Серија : Автомобилската, АЕКQ101, BZD27 B.Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : �

Напон Zener (Околија) (Vz) : 3.6 V Толеранција : ±5.56%.Моќ Max : 1.25 W Отпорност (Max) (Zzt) : 20 Ohms.Тековната Обратна Исте

Тип на производ : Диоди.Произведени од страна на Њу Џерси Phlx.Овој производ е произведен во Кина.Пакет Дим

BZX55 C6 V8 (IN5235 B) 500m W 6 V8 LeadFree / Ro HS Согласност Електроника Компонента / Низ Дупка.Многу Остри Обратна Карак�

Употреба : Компјутер.Употреба : Осветлување.Употреба : Се Префрлите.Употреба : Камера / Видео Камера.Без�

Напон Zener (Околија) (Vz) : 3.9 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 3 W Отпорност (Max) (Zzt) : 7.5 Ohms.Тековната Обратна Истеку�

Power Dissipation LimitMax : 1.3 W Working VoltageОколија : 7.5 V Forward Current : 200 m A.Forward Voltage : 1.2 V Reverse Current Max : 10 µA 1 N4737 A Серија 1.3 W 7.5 V 200

Mfr : Тајван Phlx Corporation.Серија : .Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : Активен.Напон Zener (Околија) (Vz) : 200 V Zener

Please wait...