0
clear
  • YXQ 200Pcs 3ml Трансфер Pipettes Пластични Расположливиот Течности Дозирање парична Казна Совет Dropper Pipets Дипломира
  • -20%
  • -20%
YXQ 200Pcs 3ml Трансфер Pipettes Пластични Расположливиот Течности Дозирање парична Казна Совет Dropper Pipets Дипломира

YXQ 200Pcs 3ml Трансфер Pipettes Пластични Расположливиот Течности Дозирање парична Казна Совет Dropper Pipets

DEN 287.76

Износ
Това е достапна

Материјал : пластика;Капацитет : 3 ML; Должина : 15 CM/6 инчен; Количина : 200 Pcs.Тие се чисти и хемиски инертен, нема загадување на околината, така што може да се доживее совршен ефект.Овој трансфер pipette е направен на ниска густина полиетилен и има капацитет од 3 ml.Добра прецизност, погоден за мала количина на течност апсорпција, пренос или пренесувајте, погоден за лабораториски тест хемија, микробиологија и биолошки или за научни истражувања и сл.Употреба : може да се одржи на pipette додека туркање нејзиниот врв и да ги апсорбираат потребната ликвидност.Кога ќе треба да се пренесе течност на други места, ослободување на врвот на pipette за ослободување на течност.Pipettes користи за пренесување на течност од еден сад во друг, изработени од пластика, дизајн со пластични цевки заострените да тесен точка Дипломирал секој 0.5 ml tp 3ml,Не-стерилни,Пренос Pipettes Droppers, Дипломирал секој 0 .5ml (1/2ml ),матичните е дипломирал секој 1/2 ml со вкупен број матични капацитет од околу 3ml,Вкупната должина околу 6 инчи долго Спецификација : ●Име на Производ : Pipette;Материјал : Пластични ● Боја : Јасно ●White;Капацитет : 3 ML ● Вкупната Големина на(Секој) : 150 х 13mm/ 6" x 0.51" (L*Макс.Г) ●Отворање ширина : 2mm ●Нето Тежина : 270g Пакет Содржина : 200 Парчиња(А+/- 2%) x Pipettes Droppers се користи во многу места како што се хемиски експерименти, екстракција на етерични масла, шминка, децата во училница експерименти, козметика, свеќа одлуки, pet / добиточна храна/доза, микро мерење на течности, итн.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Примена : Погоден за Чоколадо или Јагоди Cupcakes, сладолед, Мини Колачи, Waffles, Децата Сликарство, Кујнски При

Материјал : dropper е изработен од пластика, мека и еластична.Транспарентен дизајн : На dropper донесува трансп�

Направени од високо‑квалитетни пластични, не‑токсични, високо‑квалитетни, јасни расположливиот pipette,

Високо квалитетен материјал : Направен од премиум полиетилен, лесни и издржливи.Широка примена : Погоде�

Капацитет : 4ml.Идеален equipent да префрлите и да ги раздавам течности.Направени од високо квалитетна храна �

5ml Капацитет : 100pcs на 5ml трансфер pipettes вкупно.Премиум материјал : Направени од Ниска Густина Полиетилен (П

ПЛАСТИЧНИ ТОРТА PIPETTES Направени од храна одделение пластика, транспарентен, мека, удобен и лесен за упот�

Калибриран : Транспарентни, лесно да се види и да се измери на течност, постои скала на надворешниот ѕид �

Капацитет : 4ml.Идеален equipent да префрлите и да ги раздавам течности.Направени од високо квалитетна храна �

За користење со Beckman Coulter Течни Управувачки Системи 96 совети / багажник, 10 полици / пакет, 5 пакети / случај.

Расположливиот Aspirating Pipets се произведени од USP Класа VI стиропор.Достапен во три големини : 1, 2, и 5m L, без gradu

Одговараат за cupcakes, леб, сладолед, како и некои други десерт или јадења.Одлично за инјектирање течности �

Ексклузивно antidrip совет обезбедува точна испорака.Колоркодирани зголемувачот ленти направи волумен чи�

Исто така, може да се користат да се хранат сок и млеко.наука dropper.Означени со вага, може да се користи за �

1.Медицина dropper, совршен за собирање и издавање течности 2.Транспарентно стакло, погодно за вас да имате ч

Цена за 2 Пакети од 1000 компјутери.Celltreat Научни Производи, 229231, 1m L Pipet, најголемиот Дел Спакувани во Кеси, С�

ПАСТЕР PIPETS : Овие стакло Пастер pipets се професионални лабораториска опрема идеален за употреба во микроб

Гама irradiated, неpyrogenic.Боја кодирање бенд.Сите функција стандард и негативни graduations.Сокол Еднократна употр�

4ml Капацитет 1ml Нерешено 0.25 ml Graduations.Пакување од 50 За еднократна употреба.Трансфер pipettes за ракување со те�

Една рака јачина на звук прилагодување со кочница за заштита од случајно волумен промени 12 5mm клипот уда

Please wait...