0
clear
  • Microchip Технологија ДИОДИ ZENER 9.1 V 1W DO204AL, (Пакување од 1500) (1N4739PE3/TR8)
  • -20%
  • -20%
Microchip Технологија ДИОДИ ZENER 9.1 V 1W DO204AL, (Пакување од 1500) (1N4739PE3/TR8)

Microchip Технологија ДИОДИ ZENER 9.1 V 1W DO204AL, (Пакување од 1500) (1N4739PE3/TR8)

DEN 1370.40

Износ
Това е достапна

Напон - Zener (Околија) (Vz) : - 9.1 V. Толеранција : - ±10%.Моќ - Max : - 1 W. Отпорност (Max) (Zzt) : - 5 Ohms.Тековната - Обратна Истекување @ Vr : - 10 @ 7 V. Zener Диоди 9.1 V 1 W ±10% Преку Дупка НЕ-204 AL (НЕ-41)Спецификации : Mfr : - Microchip Technology Series : - -Пакет : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 9.1 VTolerance : - ±10%Моќ - Max : - 1 WImpedance (Max) (Zzt) : - 5 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 10 @ 7 VVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 1.2 V @ 200 m AOperating Температура : - -65°C ~ 150°CMounting Тип : - Преку Hole Package / Случај : - DO-204 AL, НЕ-41, Axial Supplier Уред Пакет : - DO-204 AL (НЕ-41)База на Производот Број : - 1 N4739 Environmental & Извоз Класификации : Ro HS Статус : Ro HS Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Објектот Пакет Димензии : 6.25 " L X3.7 " W X0.5 "H Тип На Производ : Електронска Компонента.Iten Пакет Тежина : 0.02 Фун

Употреба : во ЖИВО.Употреба : Клима Уред.Употреба : Компјутер.Употреба : Се Универзални.Употреба : Проекто

Напон Zener (Околија) (Vz) : 6.2 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 1 W Отпорност (Max) (Zzt) : 2 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Напон Zener (Околија) (Vz) : 3.9 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 8 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 22 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 0.1 µA.BZT52 C20 Серија 500 m W 22 V 1

Vr Обратна Напон : 100 V Ако Напред Тековната : 3 A Max Бран на струјата : 100 A 100 V 3А Брзо Обновување на Моќ Rectifier Д

Power Dissipation LimitMax : 225 m W.Working VoltageОколија : 22 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 100 n A.MMBZ5251 BL Серија 225 m W 10 m

Mfr : Vishay Општи Phlx Диоди Поделба.Серија : Автомобилската, АЕКQ101, BZD27 B.Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : �

Напон Zener (Околија) (Vz) : 30 V Толеранција : ±2%.Моќ Max : 1.5 W Отпорност (Max) (Zzt) : 28 Ohms.Тековната Обратна Истеку�

Ниска истекување и пад на напон, нисконапонски загуба, висока ефикасност.Постојат вкупно 200 парчиња на д

DO4 студ планината пакет 1.5 V напред напон 10w DC моќ дисипација.Земја на потекло : сад.NTE Електроника NTE5206 A Zener

Употреба : Компјутер,Осветлување,Се Префрлат,Камера / Видео Камера.Број на модел : ZMY.Безжична комуникац

Напон Zener (Околија) (Vz) : 68 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 5 В Отпорност (Max) (Zzt) : 44 Ohms.Тековната Обратна Истекув

Напон Zener (Околија) (Vz) : 27 V Толеранција : .Моќ Max : 500 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 80 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Напон Zener (Околија) (Vz) : 30 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 1.5 W Отпорност (Max) (Zzt) : 26 Ohms.Тековната Обратна Истеку�

Mfr : Тајван Phlx Corporation.Серија : .Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : Активен.Напон Zener (Околија) (Vz) : 22 V Zener �

Mfr : Comchip Технологија.Серија : .Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : Активен.Напон Zener (Околија) (Vz) : 4.7 V...

Напон Zener (Околија) (Vz) : 8.7 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 500 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 8 Ohms.Тековната Обратна Истек�

Напон Стегање (Макс) @ Ipp : 328 V.Тековната Врв Пулсот (10 / 1000µs) : 4.6 А Енергија Врв Пулсот : 1500 W (1.5 k W) 185 V 328 VC ТЕ

Average Output CurrentMax : 1 A Rep Pk Reverse VoltageMax : 800 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 30 A Forward Voltage : 1.1 V Reverse Current Max : 10 µA 1 N4006 Серија 1 800 V Axial

Напон Zener (Околија) (Vz) : 47 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 1 W Отпорност (Max) (Zzt) : 80 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Mfr : Тајван Phlx Corporation.Серија : .Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : Активен.Напон Zener (Околија) (Vz) : 200 V Zener

Напон Zener (Околија) (Vz) : 18 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 15 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Power Dissipation LimitMax : 500 m W.Working VoltageОколија : 15 V Forward Current : 10 m A.Forward Voltage : 0.9 V Reverse Current Max : 50 n A.BZV55 Серија 15 V ±5 % 500 m W

100% оригинални нови и некористени.Напон Обратна ЌорСокак (Typ) : 3.3 V (Max).Напон Дефект (Min) : 5 VPower Врв Пулсот :

Please wait...