0
clear
  • Hakeeta Дијагностички Компјутер матична Плоча Пост Тестер, Компатибилен со Различни Висок, Среден и Низок крајот матични Плочи, Погоден за социјални дејности Автобус
  • -20%
  • -20%
Hakeeta Дијагностички Компјутер матична Плоча Пост Тестер, Компатибилен со Различни Висок, Среден и Низок крајот матични Плочи, Погоден за социјални дејности Автобус

Hakeeta Дијагностички Компјутер матична Плоча Пост Тестер, Компатибилен со Различни Висок, Среден и Низок крајот

DEN 225.36

Износ
Това е достапна

Може точно да, stably и брзо се најде компјутер неуспеси.Кодот вредност.Употреба на четирицифрена грешка код да се прикажат.Со минг-звук да го пријави грешки функција.Анти-внесување или misinsertion ќе не изгори сите делови.Индикатор функција на дијагностички картичка : CLK : Без разлика на заводот за социјални дејности или PCI, колку што има е празна табла (не ПРОЦЕСОРОТ итн.), светлината треба да биде кога моќ, инаку, CLK сигнал е неуспех bios-от : Mothermoard работи, светлината ќе fash додека постои читање операција на bios-от.IRDY : светлината ќе флеш кога има IRDR сигнал, во спротивно, тоа ќе не lignt на.OSC : Празна табла вклучен, светлината ќе биде постојана, кога постои ISA слот имаат главниот вибрации сигнал, инаку, неуспехот на осцилација. 12 V : Празна табла вклучен, светлината треба да биде постојано на, инаку напон или матичната плоча има краток спој. -12 V : Дали строго 5 V : Дали строго -5 V : Дали строго (само за ISA слот). 3 V3 : Ова 3.3 V напон е единствен за PCI слот.Празна табла вклучен, светлината треба да биде постојано на.Некои од PCI слотот за матична плоча не има овој напон, светлината треба да се исклучи.Спецификации : Употреба : Одржување алатки за компјутерска матична плоча Спецификации : Сите произведени од страна на печ компоненти, не боли твоите раце, LCD ликови дисплеј во Боја : Прикажува како слика Пакет тежина : 48g Пакет се Вклучуваат : 1 x Дијагностички Картичка 1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Издржлив материјал : Овој производ е направен од висококвалитетен материјал, издржлив, долго услуга , цв

Карактеристики : Тип на Процесор : Intel Atom КК E3845 Фреквенција : 1.91 GHz Меморија Големина : 8 GB Интерфејс Тип : LAN

Arty О7 доаѓа во две FPGA варијанти : Arty A735 T карактеристики Xilinx XC7 A35 TICSG3241 L.Arty A7100 T карактеристики на поголем Xi

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет.Ве молиме овозможи 01cm грешка поради прирачник за мерење.Таа има две

AMD НА4 Приклучок и PCIe 4.0 : Подготвени за AMD Ryzen 5000 Серија / 4000 GСерија / 3000 Серија десктоп процесори.Робустен

Капацитет : 2 GB.Форма Фактор : 240 pin DIMM.Брзина : PC310600 DDR3 1333 MHz.Халоген Слободен; ROHS; Гаранција : Живот...

Основни надградба : Усвојување на висококвалитетни дизајн и оптимизирани за напојување дизајн за поддр

Z690 GAMINGXDDR4 Gigabyte Z690 Игри X Intel LGA 1700 DDR4 плоча е на следното ниво за најсложените барања за игри.Поддршка за 12

Оваа платформа бара моќен напојување.Бидете сигурни дека вашиот напојување е доволно за поддршка на ов

Модел Dura Fon ПРОРК За употреба со Dura Fon ПРО Системи Dura Walkie мобилни Телефони Карактеристики Секој intergrated П

【ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ】На TPU материјал е мек и удобен, и тоа ќе не боли машината кога се расклопуваат 【ИСКЛУ

Квалитетот на производот е добар.Ние сме професионални Електронски Компоненти и модул производителот.

Име На Производ : Изолатор Најлон Подлошки;Материјали : Најлон.Внатрешен Дијаметар (Прибл.) : 4mm / 5 / 32";над

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Капацитет : 2 GB.Форма Фактор : 240 pin DIMM.Брзина : PC312800 1600 MHz DDR3.Халоген Слободен; ROHS; Гаранција : Живот 2 GB PC312800 24

2 Shield Frozr, Intel Турбо USB 3.2 Генералот 2.PCIe Генералот 4 : Поддршка за најновите дискретна графика картички и др

Електронски Компоненти.Матични плочи.MSI Z87 MG43 Десктоп матична Плоча Intel Z87 Express Чипсет Приклучок H3 LGA1150 MSI

Капацитет : 2 GB.Форма Фактор : 240 pin DIMM.Брзина : PC310600 DDR3 1333 MHz.Халоген Слободен; ROHS; Гаранција : Живот...

Капацитет : 2 GB.Форма Фактор : 240 pin DIMM.Брзина : PC310600 DDR3 1333 MHz.Халоген Слободен; ROHS; Гаранција : Живот 2 GB PC310600 24

Please wait...