0
clear
  • Hoshizaki WR72A SteelHeart 72 Worktop Фрижидер w/ (3) Дел, 115v
  • -20%
  • -20%
Hoshizaki WR72A SteelHeart 72 Worktop Фрижидер w/ (3) Дел, 115v

Hoshizaki WR72A SteelHeart 72 Worktop Фрижидер w/ (3) Дел, 115v

DEN 1719.36

Износ
Това е достапна

Кабинетот простор и нерѓосувачки челик countertop на Hoshizaki WR72 A Steelheart worktop фрижидер зголеми кујна простор со комбинирање на чување и првично простор во едно стапало.Со еден за секоја врата дел, кабинетот има три прилагодливи полици, додека врати се цврсти и да имате поле-реверзибилна шарки за инсталација флексибилност.Авто-затворање да се задржи ладен воздух, вратите исто така имаат престој-отворен дизајн за удобен производ вчитување, и бидејќи рачки на вратите се рамна монтирани, корисниците можат да се зачува aisle простор.На Hoshizaki WR72 A worktop фрижидер 2-инчен-дебел foamed-во-место кабинет вратата и изолација задржува ладен воздух за да се задржи на температурата на безбедно ниво за ладилник за складирање.Користење на R290 јаглеводород ладилни—еден еко-пријателски алтернатива за традиционалните опции—на автономни разладниот систем ја одржува безбедно одржување температури.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Вистински оем замена дел.Delfield има над 50години на индустријата искуство и обезбедува комерцијални foodservic

Дното Монтирани Компресор.Само Затворање На Вратите.Дванаесет Прилагодливи Внатрешни Работи Полиците.

ПРИКАЗ Убаво прикажува сите видови на лесно расипливи производи, плус запалени врвот е совршен за прик�

Вистински оем замена дел.Ниту езерото стана лидер во висококвалитетни ладење за комерцијални foodservice оп�

Се ПРЕПОРАЧУВА ОПЕРАТИВНИ УСЛОВИ : Согласува да NSF стандард 7 ТИП ll дизајнирани да работат во воздухусло�

Комерцијални Ладење.Издржливи, сигурен и траен.Моќен Ладење, Индустриски Одделение.Направени во САД со

Вистински ОЕМ замена дел.Norlake стана лидер во висококвалитетни ладење за комерцијални foodservice оперативен.

Вистински ОЕМ замена дел.Delfield има над 50години на индустријата искуство и обезбедува комерцијални foodservic

Вистински ОЕМ замена дел.Norlake стана лидер во висококвалитетни ладење за комерцијални foodservice оперативен.

Хоризонт Серија Фрижидер, да стигнете дово, дведел, 49 сертификати.ft., (1) право рака шарки затворената вра�

Вистински ОЕМ замена дел.Delfield има над 50години на индустријата искуство и обезбедува комерцијални foodservic

Вистински ОЕМ замена дел.Delafield има над 50години на индустријата искуство и обезбедува комерцијални foodservi

Вистински ОЕМ замена дел.За над 65 години, Точно Ладење е индустриски лидер во комерцијални ладење и ги о�

Пакет Димензии : 8 L x 36 H x 8 W (инчи).Пакет Тежина : 1.3 килограми.Земја на Потекло : сад.Дел број : 205014...

Вистински ОЕМ замена дел.Ефикасност и леснотијата на користење се дизајнирани во јадрото на Randell е коме�

Врвот е 1 5" цврсти foamed нерѓосувачки челик.Автономни capillary цевка систем користејќи ХЛОРОФЛУРОКАРБОНИ сло

21 / 2" дебела висока густина foamedвоместо полиуретан изолирани кабинет 4 вртливата casters : 5" високо со сопира�

Пространа 9 8 сертификати.ft.капацитет.Нерѓосувачки челик ентериер и екстериер за издржливост.Изолирани

Пакет Димензии : 9.0 H x 5.0 L x 6.0 W (инчи).Пакет Тежина : 1.1 фунти.Земја на Потекло : Кина.Единица грофот : 1.0 Norlake 15

Вистински ОЕМ замена дел.За над 65 години, Точно Ладење е индустриски лидер во комерцијални ладење и ги о�

ОЕМ замена дел.Пакет Димензии : 9.0 H x 5.0 L x 6.0 W (инчи).Пакет Тежина : 1.8 фунти.Земја на Потекло : Кина.Norlake 146407 Л

ширина : 5' 10 5 / 8" Длабочина : 5' 10 1 / 8".Висина (без ладење единица) : 7' 2 1 / 4" Висина (со ладење единица) : 8' 7 1 / 4".В

Вистински ОЕМ замена дел.Delafield има над 50години на индустријата искуство и обезбедува комерцијални foodservi

Вистински ОЕМ замена дел.За над 65 години, Точно Ладење е индустриски лидер во комерцијални ладење и ги о�

Вистински ОЕМ замена дел.Delafield има над 50години на индустријата искуство и обезбедува комерцијални foodservi

Тип На Производ : Фрижидер.Објектот Пакет Димензија : 8.0 " L X10.0 " W X10.0 " H Точка Пакет Тежина : 3.0 lbs.Земја На По

Пакет Димензии : 7 L x 24 H x 18 W (инчи).Пакет Тежина : 1.5 килограми.Земја на Потекло : сад.Дел број : 874431...

Вистински ОЕМ замена дел.Континентална Ладење нуди иновативни дизајни за вашиот foodservice потреби.Користе

Од страна на пострана, четириврата единица изградба држи ладен воздух загуба на минимум, додека за ладе�

Категорија : Ладилник Контра, Мега Врвот Сендвич / Салата Единица Димензии (Инчи) / Тежина (Кг) : 46.75 x 72 x 48

Please wait...