0
clear
  • ZZZYW 20-50 Парчиња/Серија на Јаже Крајот Crimping Капа Монистра 3 4 5 6 7 8 9 10 Mm Крајот Капи за DIY Ѓердан Накит Одлуки (Боја : Бронза, Големина : 50Pcs 6 x 10мм)
  • -20%
  • -20%
ZZZYW 20-50 Парчиња/Серија на Јаже Крајот Crimping Капа Монистра 3 4 5 6 7 8 9 10 Mm Крајот Капи за DIY Ѓердан Накит Одлуки (Боја : Бронза, Големина : 50Pcs 6 x 10мм)

ZZZYW 20-50 Парчиња/Серија на Јаже Крајот Crimping Капа Монистра 3 4 5 6 7 8 9 10 Mm Крајот Капи за DIY Ѓердан

DEN 562.08

Износ
Това е достапна

4 гроздобер бои да се избере : изберете повеќето појавување на боја на капа за совршено да се совпаѓаат со вашето накит.Користете го тоа со чипка, плетенка јаже и синџирот за да се направи една убава ѓердан или нараквица.Многу погоден за правење на ѓердани, белегзии, обетки, чипка, плетенка јаже компатибилни.Ова е совршена големина!Тоа нема да биде премногу неурамнотежени за вашиот дизајн, но тоа е сепак лесно да ја добиете вашата раце за работа.Широк спектар на апликации : совршен занаетите накит токи, ѓердани, нараквица токи, џемпер синџири, anklets, итн., DIY накит токи да се прават подароци за вашите пријатели, љубовници или себе си.Материјал : Copper Dimensions : 3 4 5 6 7 8 9 10 mm Weight : 3мм 10g/4mm 11g/5мм 18g/6mm 19g/7mm 23g/8мм 32g/9mm 35g/10мм 42gcolor : Пакување : 50 парчиња/многу Opp bag Suitable : рачно изработени DIY Ѓердан, Нараквица, Бразлетна, Anklet Remarks : 1cm=10мм=0.39inch1. Поради прирачник за мерење, големината грешка е околу 0-5mm2. Боја на ставките прикажани во слика може да биде малку поинаков од вашиот монитор поради различни калибрација постапки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

400 Парчиња Мушка капи за Хривнија Накит Одлуки.Големина : 6mm Мушка капа за Ѓердани Изолација Накит Одлуки

Метална боја : не ' рѓосувачки челик боја, Големина : за 10мм во дијаметар, 3.5 мм дебел, дупка : 1mm, 8mm внатрешн

Производите се опишани како материјали за изработка на накит : ѓердан, нараквица, earings, прстени, моден си�

Најдобро за Изработка на Накит.Висок Квалитет позлата за Долготрајни Заврши.Накит Нега : Никогаш не доз�

Количина : 500pcs.Големина : 7mm.Материјал : алуминиумски, Боја : антички бронза.Совршен за beading, накит одлуки, e

200 Парчиња Пластични Половина Тркалезна Форма Шарм Бел Монистра Капа Наоди.Одлично за додавање на монис

Најдобро за Изработка на Накит.Висок Квалитет позлата за Долготрајни Заврши.Накит Нега : Никогаш не доз�

Материјал : Метал објект должина : 0inch.Објектот Тежина : 0.13 g Jewelry Наоди Тип : Мушка Caps Item Висина : 0inch Product Ка�

Материјал : Метал.Големина : Прибл 20 x 13 mm / 0.78 x 0.51 инч.Лесен за употреба, само притиснете заедно со станот

【 ПАКЕТ 】600pieces Тибетската Златен Метал Мушка Капи во Рефус 【 ГОЛЕМИНА 】околу 10 mm / 0.39 инчи долго, 10 мм /

Мушка Капи Големина : (300мм / 23g).Пакет вклучувајќи : 12 Pcs(Пакет).Погоден за дизајн на бразлетни, ѓердани, обе

Најдобро за Изработка на Накит.Висок Квалитет позлата за Долготрајни Заврши.Накит Нега : Никогаш не доз�

количини : 20pcs.големина : 13*12mm.дупка : 10*од 2,5 мм.материјал : цинк легура (олово и никел слободни).стил : мода �

5mm, Дупка : 6mm, 2 парчиња; Черепот на 304 Нерѓосувачки Челик Кабелот Крајот Капи : 17x12x9.5 мм,Дупка 28 mm,2 парчиња /

Може да се користи за ѓердани или нараквици.Направи накит одлуки лесно!.Hummer Затворач Должина : Околу...

Please wait...