0
clear
  • Nikon 540642 Камера Додаток Црна
  • -20%
  • -20%
Nikon 540642 Камера Додаток Црна

Nikon 540642 Камера Додаток Црна

DEN 4776.00

Износ
Това е достапна

Опис на производот : Nikon д-р-5. Боја : Црна.Преземање на инструкции во француски тука.ДР-5 Десен Агол на Приказот за Професионални Nikon Камери од Nikon обезбедува исправена, unreversed слика за десен агол на гледање, многу погодно за половината-ниво или низок агол фотографија.Индивидуални видот на вредноста е можно со вграден-во диоптрија и репродукција однос може да биде поставено на 1 : 1 или 1 : 2. Оваа верзија доаѓа подготвен да се монтира на SLR фото апарати кои имаат 22mm круг висока око-точка на гледање окуларот тема, вклучувајќи го и Д3, D3x, D4, D700, D800 и D800 E дигитални камери.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Поддршка на владата : Nikon D300 D300 S D7100 D7200 Пакет се Вклучени : 1x DK23 Визирот Око Купот на Окуларот.Оваа Eyecup за Ca

100% Сосема нов и висок квалитет!.Оваа Eyecup за Canon го заменува вашиот изгубен, оштетен или скршен окуларот.З�

За Canon 18mm Eyepieces.Голем Eyecup за Eyeglass Корисници.Блокови Скитници и Ваше Светлина.Мека Гума Нема да Нула Очила.

✪Eyecup и топла чевли опфаќа : Компатибилен со Canon EOS 5 D Mark II / 5 D Mark I / 6 D МК II / 6 D МК I / 90 D / 80 D / 70 D / 60 D / 50 D / 40 D / 20

Едноставен, евтин и ефективен начин црвена точка sighting уред со цел вашиот телескоп 2.Вредноста копчиња ра

Идентични Замена за Canon EF Eyecup.Се вклопува Canon EOS 450 D / 500 D / 550 D / 600 D / 650 D / 1000 D / 1100 D dslr фото Апарати.Изработен �

Изработен од мека гума за контакт со очите.Можете дури и да видите со вашите очила за.Перници вашето лиц�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Оваа замена на окуларот на ПРИМЕР, за Canon беше дизајниран за да биде совршено заменува со изгубен, оштете

На eyecup работи како амортизирање околу камерата е окуларот, која обезбедува заштита за камерата е окулар

Лесно да се Инсталира Иновативни брзо да го инсталирате дизајн, лесно да се соберат и расклопување, без

Професионални производство на електронските производи.Квалитетот електроника производителот.Направе

Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Променлива неутрален гу�

Please wait...