0
clear
  • 1pc Тенок Филм Сензор за Притисок,Високо Прецизни Сила се Чувствителни на Отпорник,Сила Сензор, Сензор за Притисок,Притисок Чувствителен,водоотпорен(0-2kg)
  • -20%
  • -20%
1pc Тенок Филм Сензор за Притисок,Високо Прецизни Сила се Чувствителни на Отпорник,Сила Сензор, Сензор за Притисок,Притисок Чувствителен,водоотпорен(0-2kg)

1pc Тенок Филм Сензор за Притисок,Високо Прецизни Сила се Чувствителни на Отпорник,Сила Сензор, Сензор за Притисок,Притисок

DEN 206.16

Износ
Това е достапна

Овој флексибилен притисок сензор е врз основа на нови нанометри притисок-чувствителни материјали надополнува со ултра-тенок филм супстрат.Високо чувствителните флексибилни нанометри материјали може да се реализира високо чувствителни откривање на притисок.Таа има притисок чувствителна функција како и водоотпорен функција.Кога сензорот детектира надворешен притисок, отпорот на сензорот ќе се промени.Притисок сигнал може да биде претворена во соодветните електричниот сигнал на излез со користење на едноставни кола.Карактеристики : Мерен Опсег : 0-500g, 0-2kg, 0-5kg, 0-10kg, 0-20 кг (Факултативно) Дебелина : 1million пати Првичниот Отпор : >10 MΩ(без оптоварување) Време на Одговор :

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Пријави VertexСтандардапарат vx210 A Батеријата со или без Радио.Универзален Полнач (Трошоци NiCD, NiМЗ, LiIon и LiПо

Се препорачува за рептили кои јадат мали количини на високофосфор храна (на штурците, mealworms и восок црви)

Ги исполнува Или го Надминува ОЕМ Спецификации.Фабриката ОЕМ Фит Форма И Функција.Пред Center Match Возило За

【Висок Квалитет】Флексибилни СТП поддршка плоча.Поддршка плоча е направено од полиуретан, флексибилни

64pc на висока моќност ПРЕДВОДЕНА NBУВ светлина ,Долг живот, добри насочување ,без несакани ефекти.Изграде�

Вградена Liion батерија, Може да се наплаќаат директно преку КОМПЈУТЕР преку USB кабел или адаптер со DC5 V из�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Класичен crewneck Tshirt со тонски р�

ИЗДРЖЛИВОСТ ПРВО : Направен од здрав ХИДРАТИ P2 МДФ, овој ѕидмонтирани кабинет со мазна бела завршница и 2

HDTV Компатибилни.Max.Resolution WUXGA & 1080p.Ниво (Стекнат) & EQ (Ѕирка) Контроли 15pin HD излези.Синхронизација на Полари

На topsheet на овој производ содржи минимум 15% памук.УДОБНОСТА & INNOVATION : Ние помина децении работат со корисн�

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Хјустон Astros.Џеф Bagwell.Имаме неверојатна колек

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Увезени.Не Затворање зат

Идеален над вратата крпа решетката за бања, над вратата грб решетката за entryway / спална соба, итн.Широка п�

Увезени.Наменета за : Обука.Опремени се вклопуваат; Светлина поддршка.Speedwick ткаенина фитили пот да ви по�

Битови Прецизно одговара на барањето на Американската димензија и стандард.Американската индустрија к

Please wait...