0
clear
  • Crawfish Burp Крпа - Руно w/Име и Почетна
  • -20%
  • -20%
Crawfish Burp Крпа - Руно w/Име и Почетна

Crawfish Burp Крпа - Руно w/Име и Почетна

DEN 262.80

Износ
Това е достапна

Направени од Руно или Микрофибер Velour.Правоаголни Руно : Прибл. 16" x 12".Од кикирики во облик на Velour : Прибл. 19.5" x 9.5".Обичај пред се соочуваат со дизајн w/ бела подлога.Машина перат*.Во потрага да му дадете на вашето бебе сите од најдобрите утешува?Нашите burp облека се одлично место за да започнете!Овие персонализирани burp облека се одлични за по вашето бебе изел, како и персонализирана дизајн, исто така, ги прави шармантна keepsake по вашето бебе има надраснали нив.Тие дури и може да послужи како прекрасен, но неверојатно функционален, бебе туш подароци за expectant семејство во вашиот живот!Изберете вашето бебе burp крпа од нашите две стилови - Руно (правоаголен) или Микрофибер Velour (кикирики форма).На лесни и абсорбента дизајн го прави секој burp крпа повеќенаменски; да ги користите како burp подлога, а круг подлога, менување на маса, или резервни ткаенина за чистење на било бебе хаос.Вашето прилагодување се прикажува низ фронт со baby-safe мастило за да се обезбеди дополнителна удобност со бела подлога.Дизајн Прикажани : Crawfish (#196163)Карактеристики : ==================================== * Направени од Руно или Микрофибер Velour * Правоаголна Руно : Прибл. 16" x 12" * Кикирики-во облик на Velour : Прибл. 19.5" x 9.5" * Обичај пред се соочуваат со дизајн w/ бела подлога * Машина перат* * Увезени & Печатени во USACare Инструкции : ==================================== * Машина за миење со млака вода и благ детергент * Собори сува на ниска топлина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

100% Памук.Сет вклучува 18 парчиња осум (8) фланелен боксери burp облека, шест (6) долги ракави Onesies bodysuits, четир�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

ЧИСТ ПАМУК BURP ОБЛЕКА – нема родител некогаш може да имаат премногу burp облека како тие може да се користи

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Патент Торбичка : 100% Памук; Burp Облека : Пред : 100% Памук / 100% Полиестер; Назад : 100% Памук Јамка Тери.Увезени.Ј�

100% Памук.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Допрете го, измијте го и допрете го еднаш!Ќе видите како мека уште трајни нашио�

100% Памук.Увезени.Сет вклучува седум фланелен боксери burp облека.Мерки 14x20 инчи.Направени со 100% памук.Мека

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

100% Памук.Увезени.Една големина 100% памук тери.Своч декорација 100% памук.Машина перат.Удобен burp крпа.Од Про

МЕК МАТЕРИЈАЛ : Ова burp крпа направен од висок квалитет на крпа платно, која е многу мека и удобна, сите кр�

Полиестер,Памук,Тери.Направен во САД и се Увезени.Обоена кадифен ткаенина бебе лигавче со Велкро затвор

100% Памук.Увезени.Џамбо Големина за да се Обезбеди Максимална Покриеност.Мека Абсорбента 100% Памук Тери К

100% Памук.Направен во САД и се Увезени.Обоена кадифен ткаенина бебе лигавче со Велкро затворање и појаву�

УЛТРА МЕКА И ЗДРАВА 100% Муслин burp облека 6 Слој дизајн, нема флуоресценција, не флуоресценција, вашето бе�

Please wait...