0
clear
  • mamajingdeheng Спојка Три - Вилицата D40L66 Спојка Алуминиум Флексибилни Вратило Спојка за Моторни Конектор (Внатрешен Дијаметар : 12.7X20)
  • -20%
  • -20%
mamajingdeheng Спојка Три - Вилицата D40L66 Спојка Алуминиум Флексибилни Вратило Спојка за Моторни Конектор (Внатрешен Дијаметар : 12.7X20)

mamajingdeheng Спојка Три - Вилицата D40L66 Спојка Алуминиум Флексибилни Вратило Спојка за Моторни Конектор

DEN 856.56

Износ
Това е достапна

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !.Тип : Вратило Спојка.Должина : 66mm.Дијаметар : 40mm.Пакување содржина : 1pc.Внатрешниот Кол. : 8/9/10/11/12/12.7/13/14/15/16/17/18/19/20/21/22mm;Окно : како вашиот choice8mm ≤ d1 / d2 ≤22mm.На пример d1xd2 (mm) : 8x8 , 8x10 , 8x12 , 8x12.7 , 8x14 , 8x16 , 8x22 , 10x10 , 10x12 , 10x12.7 , 10x14 , 10x16 , 10x22 , 12x12 , 12x12.7 , 12x14 , 12x16 , 12x22 , 12.7x12.7 , 12.7x14 , 12.7x16 , 12.7x22 , 14x14 , 14x16 , 14x22 , 16x16 , 16x22 , 22x22.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

Stepper моторни шахти на шахти на вашиот доведе завртки со оваа флексибилна алуминиум спојка која е прециз�

Земја на потекло : сад.Овој хаб трансфери шок и неусогласеност од окното на центар елемент на спојување �

Вратило спојка Често се користи за да се поврзете серво мотор, stepper мотор,енкодер, завртка возење, машина

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

4pcs 5x8mm Моторни Вилица Вратило Спојка Флексибилни Цевки OD19x25mm 3 / 4 / 5 / 6 / 6.35 / 7 / 8 / 10мм.Вклучувајќи : 4pcs D19 L25 с�

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

4pcs 5x8mm Моторни Вилица Вратило Спојка Флексибилни Цевки OD19x25mm 3 / 4 / 5 / 6 / 6.35 / 7 / 8 / 10мм.Вклучувајќи : 4pcs D19 L25 с�

Структура : Универзална.Број на модел : Метал универзална заеднички спојки.Standard or Nonstandard : Стандард.Флекс

sleeve надворешен дијаметар : 135 / 8 во.вртежен момент капацитет : 318000 во lbs.спојување големина код : 4.5 максима

Структура : Вилица / Пајаци.Материјал : Алуминиум.Големина : 5мм х 8мм.Надворешен Дијаметар : 25мм.Должина :

Структура : диск.Материјал : Алуминиум.Инсталација : set завртка / менгеме.Материјал на Дискот : нерѓосува

Модел : 36, 38, 46, 48, 55, 56, 57, 56, 78,88 Материјал : Алуминиум.Standard or Nonstandard : Стандард.Флексибилен или Цврсти : Цврст�

EPDM синтетичка гума за пренесување и апсорпција на шок се вчита.Забите им помогне да го дистрибуира torsional

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

Дел Спецификации : "D" Димензија (во.) : : 33 / 4 Вртежен момент Рејтинг (во.lbs.) : : 1800 Димензија W (во.) : : 17 / 8...

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

LM алуминиум легура слива спојка.На LM серијата еластична спојка користи затегнување сила на countersunk заврт

Lovejoy произведува флексибилни спојки, универзална зглобовите, променлива брзина на дискови и разни друг�

Флексибилни вратило couplers отстранува стресот помеѓу моторот и возите компоненти.D20 L25 Спојка D25 L30 Спојка

должина преку понесе : 3.8800 во.центар материјал : Јаглероден Челик.спојување големина код : 31 / 2 вртежен мо

Please wait...