0
clear
  • DAZAIGE Палета Ножеви Сет од не ' Рѓосувачки Челик Флексибилни Ножеви со Дрвена Рачка Уметност Гребење за Gouache Акварел Маслото Пигмент Calligraphy Акрилик Мешање на Торта Те
  • -20%
  • -20%
DAZAIGE Палета Ножеви Сет од не ' Рѓосувачки Челик Флексибилни Ножеви со Дрвена Рачка Уметност Гребење за Gouache Акварел Маслото Пигмент Calligraphy Акрилик Мешање на Торта Те

DAZAIGE Палета Ножеви Сет од не ' Рѓосувачки Челик Флексибилни Ножеви со Дрвена Рачка Уметност Гребење за Gouache

DEN 359.76

Износ
Това е достапна

Палета Ножеви за Полнење : Три машина глави за да го изберете.Вратот должина е умерена, лесен за контрола, и да се избегне допирање на слика кога сликарство, удобен и непречено да се копа на бои.Палета ножеви може да се примени за да го измените сликарство.Масло scraper да scrape погрешна боја и recolor тоа.Одлично за работа со маслени бои на платно или палета.КАРАКТЕРИСТИКИ : Флексибилен нерѓосувачки челик сечилото со дрвена рачка, удобно и силен стисок.Криви сечилото дизајн, побезбедно да се користи.Нив ги користат за примена на мастило или боја на било која површина.Отстрани непотребни бои & исчисти палета.СПЕЦИФИКАЦИИ : 3 парчиња маслото гребење со дрвена рачка во кафеаво црвена.Сечилото е светлина и флексибилни.Разноврсна сет, прекрасен прилог на твоите слики.Стилот На Сечилото Големина : 3.8 x 1.8 cm/1.5 x 0.71 инч.Стил Б Сечилото Големина : 4 x 0.6 cm/1.57 x 0.24 инч.Стил C Големина на Ножот : 4.8 x 0,8 cm/1.89 x 0.31 инч.Идеален за глина, керамика,скулптура, восок и други меки предмети.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Со крајно флексибилни челик сечилото и не наострен работ, се шири боја брзо и рамномерно.Одлично за мешање на бои, им овозможува на боја да се применат во текстура начин и може да се користи на својата страна за фини линии.Може да се користат за чистење, обликот, sculpt, scrape, мазна, четка и така натаму.АПЛИКАЦИИ : Широко се применуваат во различни сликарство како што се нафтата, платно, акрилик, eramics, керамика, уметности & занаети, модел / hobbyist сликарство, ткаенина сликарство, декорација и повеќе.Совршен за професионални уметници, креативни хобисти, наставници, деца,студенти и возрасни.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Спецификација : Предмет тип : Палета Knife Material : Бреза, од не ' рѓосувачки steel Color : Црвена кафеава handle Weight : Пр

8.5" / 215mm целокупната должина 4.1" / 104mm нож должина, .75" / 19mm сечилото ширина.Флексибилни нерѓосувачки чел

Удобно да се одржи : маслото мешање scraper е дизајниран со мазна дрвена рачка, вашите раце нема да биде изгр

Име : Маслото нож / сликарство scraper.Материјал : не ' Рѓосувачки челик нож со пластична рачка.Карактеристик

Се шири боја брзо и дури.Екстремно флексибилен нерѓосувачки челик сечилото и не наострен раб.Таписерии

Слика ножеви се најдобри за сликање на платно со масло и акрил на бои.Заврши алатки, можете да работат на

Ја сликам собата не е само погодна за возрасни, но исто така и за децата, тоа ќе се подобри детската креат

РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ Секој пакет на разноврсна палета ножеви вклучува 5 различни големини и форми, што го

Професионален квалитет преголеми сликарство ножеви во собата за големи сликарство.Алатки за сликање н

Погодни за мешање, што се протега, се одвиваат, гребење, голем?скала сликарство, фреска, драма работа.Шир

Please wait...