0
clear
  • Rockler Дрво, Лепак Апликатори за Поставување Дрво Работи Лепак Шише (8oz) w/ Лепак Spout & Црвена Капа, Лепак Линија Центрирање Прилог, Силиконски Лепак Четка, и Повеќе – Лес
  • -20%
  • -20%
Rockler Дрво, Лепак Апликатори за Поставување Дрво Работи Лепак Шише (8oz) w/ Лепак Spout & Црвена Капа, Лепак Линија Центрирање Прилог, Силиконски Лепак Четка, и Повеќе – Лес

Rockler Дрво, Лепак Апликатори за Поставување Дрво Работи Лепак Шише (8oz) w/ Лепак Spout & Црвена Капа, Лепак

DEN 365.52

Износ
Това е достапна

Она што се Вклучени?Овој лепак апликатори за полнење има четири лепак applicators вклучени—Стандард Лепак Spout, на дрво, лепак четка за пошироката одбори, на дрво, лепак ролери за многу широки табли, и mortise совет за традиционална mortises, домино mortises, и бисквит слотови. - Лепак Линија Центрирање Прилог : Кога лепење до панели, едноставно ротирање на шишето да центар на лепак совет на работ на граѓа нема повеќе брановидни линии - Прилог триење одговара на Стандардот Лепак Spout - Максимална граѓа дебелина : 1-1/8" - Delrin водич барови - Силиконски Лепак Четка Апликатори : Нашиот познат лесен-за-чистење, обновливи лепак четка без треба да се натопи само стискаш шише нежно да се вчита на четка - Силиконска влакната се лесно да се мијат со вода, и брзо да фрли сушени лепак за долгорочната услуга - Сушени лепак лушпи исклучување лесно да се врати на четка приштина состојба - за Разлика од традиционалните четки, на силиконски четка нема да фрли влакната во вашата лежиште на лепак - Теми компатибилен со Titebond 16 и 32 оз шишиња - Лепак Ролери Дрво Апликатори : Лепак апликатори ролери тело и оска се изработени од полипропилен пластика, и ролери е направен од термопластични гума—сите лесен-за-чистење - Large, издолжена совет дупка за добар проток - Ергономски дизајниран со аглеста главата Совет е лесно видлив, така што може да се измери вашиот лепак проток на визуелно - Темата е компатибилен со Titebond 16 и 32 оз шишиња - Mortise Лепак Апликатори : срамнети со земја дизајн се вклопува во традиционалната mortises, Домино mortises, бисквит слотови и други вдлабнатини кои традиционално spouts не може да се постигне во - Темата е компатибилен со Titebond 16 и 32 оз шишиња - Лепак Инка : Теми на вашиот лепак шише да се направи префрлување на лепак од југ да шише капе-слободна Тема е компатибилен со Titebond 16 и 32 оз шишиња - Чистење со Четка : Тесен профил и флексибилни жица рачка направете го тоа лесно да се постигне во tigh.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

⭐ СИЛНА ОБВРЗУВАЧКИ.Супер силна врска за внатрешни работи дограма.Работи одлично со речиси било иглоли

Предмет : Дрво, Лепак, Се Прошири.Лепак Цел : Специјализирани.Материјали Сврзани : Дрво.Карактеристики : П

Цена За : Секоја Карактеристики : Множества Брзо, Костец Тесни, Песок Лесно да се Користи : За сите Машини

Titebond 2403 Дрво, Лепак, 8 мл Шише.Titebond брз и густ мултиповршина лепак е thickest, најбрзсушење на база на вода леп

Лепило.Направен во САД.Земја На Потекло : Кина.Пакет должина : 6.51".Пакет Ширина : 2.21".Пакет Висина : 1.21"...

НОВИ Titebond II Прошири Дрво, Лепак, 16 Унци 140442 од Titebond отпорен на Вода и потреби без мешање!Тоа е првиот дел �

Please wait...